SPOLU za vyššie mzdy!

Vyššie mzdy môžu byť skutočnou príležitosťou pre každého, a nielen prázdnym predvolebným sloganom. Občania Slovenska si za svoju prácu vyššie mzdy zaslúžia. Na tomto webe vám predstavíme, čo pre vyššie mzdy robíme a ponúkneme aj praktické rady - ako čítať výplatnú pásku, na akú minimálnu mzdu má zamestnanec nárok, či ako zvýšiť príjem.

 

Čo prinesú vyššie mzdy?

  • Zvýši sa životná úroveň.
  • Ľudia nebudú musieť odchádzať za prácou do zahraničia.
  • Posilní sa ekonomika a zníži závislosť na zahraničnom obchode

 

Vedeli ste, že?

Naše mzdy rastú v krajinách V4 najpomalšie. Ak to takto pôjde ďalej, zostaneme na chvoste vyspelej Európy. Chceme, aby sa životná úroveň na Slovensku postupne vyrovnala vyspelým krajinám Európskej únie.

Zvyšovanie minimálnej mzdy nestačí, pretože minimálne mzda sa týka len malého počtu ľudí. Štát si od zamestnancov vo forme daní a odvodov berie späť takmer polovicu mzdy. Pracujeme na tom, aby vám zo zarobených peňazí zostalo viac a aby sme lepšími podmienkami na Slovensku zabránili úniku mozgov do zahraničia.

K rastu miezd môže výrazne pomôcť aj štát, hlavne v prípade nízkopríjmových skupín a zníženia ich daňovo-odvodového zaťaženia. Pripravili sme 50 konkrétnych návrhov na zvýšenie životnej úrovne a rekonštrukciu štátu

 

Čítajte ďalej:

  1. Čo robíme pre zvyšovanie miezd na Slovensku?
  2. Vyjednajte si vyššiu mzdu
  3. Na akú minimálnu mzdu má zamestnanec nárok
  4. Ako čítať svoju výplatnú pásku
  5. Spokojný zamestnanec = spokojný zamestnávateľ
  6. Ako si zvýšiť čistú mzdu, alebo ušetriť – tipy pre zamestnancov a zamestnávateľov
  7. Trináste a štrnáste platy